Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua Resize I5Of6zkIAA5K imgonline com ua Resize I5Of6zkIAA5K

Суспільство

7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Опубліковано

Попереду відпустки та жаркі вихідні, а тому саме час відправитись у подорож. Але не обмежуйтесь лише морем, запевняємо, в Україні є багато інших місць, де можна незабутньо провести вікенд. Насолодитись неймовірною природою, засмагати на сонці та скупатись у кришталевій воді можна, відвідавши українські озера.

Від Карпат до Чернігова, невідомі місця, де можна поєднатись у гармонії з природою – вибирайте маршрут і гайда релаксувати.

Біле озеро

Це озеро карстового походження, яке розкинулось у гущі лісів селі Рудка, Рівненської області. Цьому озеру приписують омолоджуючу дію, адже воно живиться джерелами глибоководних карстових порід і має близько 6 мг гліцерину на літр. Середня глибина  – 10 метрів. Вода тут прозора, тому легко можна роздивитись риб та водорості.

Читайте також: В Україні створили нову інтерактивну екомапу

Біле озеро підійде як для сімейного відпочинку, так і для туристів. Тут відпочивальники можуть орендувати різні види водного транспорту: від човнів до катамаранів, від катерів до водних скутерів. Також тут є кілька пірсів, з яких можна пострибати у воду та весело провести час, або порибалити, для любителів спокійного відпочинку. Берег озера піщаний, а навколо лише сосновий ліс.

Також біля озера є база відпочинку “Біле озеро”, де за добу потрібно заплатити 280 гривень за номер. А можна поставити намет на узбережжі і ночувати під зірками за 20 грн на добу.

Голубі озера

Голубі озера – це затоплені кар’єри по видобутку кварцевого піску. Блакитне, Бірюзове та Станціонне – це три озера з  кришталевою водою, які розкинулись в селі Олешня на Чернігівщині. Вода тут дійсно яскраво-голуба та нагадує лазурне море.

Влітку є багато бажаючих відпочити на Голубих озерах. Більше 250 тисяч туристів з України, Білорусі, Росії та Польщі кожен рік їдуть, аби гарно провести час біля лазурних вод у сосновому лісі. Глубина озер – до 18 м.

Читайте також: У селі на Закарпатті створюють центр культури Карпат

Сьогодні інфраструктура тут розвинена – є і водні розваги, і бані, і ресторани, і спортивні майданчики. Якщо ви хочете провести відпочинок у наметах на березі озера, це коштуватиме 20-25 гривень.

Але, щоб зайняти гарне місце, варто приїхати сюди в будній день. На базі відпочинку ціни стартують від 300 гривень за будиночок економ-класу та від 500 за комфорт-клас.

Озеро Бребенескул

Бребенескул – це найвисокогірніше озеро України, що лежить на висоті 1801 метри над рівнем моря. Це місце досить популярне серед туристів, адже розташоване на Чорногірському хребті.

Читайте також: В Україні з’явиться власна “дорога вина і смаку

Озеро має льодовикове походження, тому через особливості клімату тут навіть у травні може лежати сніг. Тим не менш, Бребенескул вважається найтеплішим озером Чорногорського хребта. Незважаючи на те, що температура води досягає максимум 15 градусів.

Озеро знаходиться на склоні гори, тому часто туристи залишаються тут з наметовим табором. Добиратись сюди краще всього з Рахова.

Шелехівське озеро

Озеро Шелехівське розкинулось в лісі поблизу села Межиріч Сумської області. Воно утворилось внаслідок зсуву гір ще під час льодовикового періоду.

Сьогодні озеро є гідрологічною пам’яткою загальноукраїнського значення. Вода в ньому неймовірна чиста, прозора, але при цьому досить холодна.

Читайте також: В Україні є власне “Мертве море” з лікувальними властивостями

Це чудове місце для завзятих рибалок, адже тут водяться щуки, карасі, в’юни і багато раків.

На березі озера дійсно не зустрінеш натовпу туристів, тому баз відпочинку на околицях немає. Але як альтернатива – можна розміститись у наметі і насолодитись усамітненням з природою.

Зручніше їхати сюди власним транспортом, або ж автобусом з Сум.

Озеро Росохан

Невелике, але неймовірне гарне озеро Росохан розташоване у Рожнятівському районі Івано-Франківської області. Ця гідрологічна пам’ятка природи розкинулась на хребті Аршиця на висоті 1120 метрів.

За однією з версій, озеро утворилось внаслідок падіння метеорита. Вода тут кристально чиста, але холодна навіть влітку. В ній відсутні ознаки життєдіяльності мікроорганізмів, що свідчить про наявність у складі води мінералів.

Це озеро маловідоме, тому саме тут можна по-справжньому насолодитись гармонією з природою. А стрімки кам’янисті, густо порослі хвоєю схили придають таємничості місцю.

До Росохани дістатись не легко, але романтично – спочатку їхати машиною, а далі тільки пішки горганським лісом.

Озеро Несамовите

Озеро, яке гуцули називають “гірським оком”, знаходиться на схилі вершини Туркул у куточку мальовничому Карпатського заповідника. Це одне з найвищих озер Українських Карпат (1750 метрів над рівнем моря), розташоване в Івано-Франківській області.

Довжина – 88 метрів, а ширина – 45 метрів.  Холодна темна вода не нагрівається влітку, взимку перетворюється в лід, частинки якого плавають на поверхні, навіть у червні.

Поблизу озера неймовірна місцевість. Тут є хребти Великі та Малі Козли, які розсікають долину з озером на три частини. А на контрастах з гострими скелями – квітучі гірські квіти та пухнасті альпійські сосни.

Гуцули називають озеро ще й місцем, де народжується град. Адже біля озера часто зненацька трапляються стихійні явища.

Аби потрапити в цю мальовничу місцевість, краще їхати поїздом чи машиною до селища Ворохта, а дал потрібно рухатися до спортивної бази Заросляк.

Журавлине озеро

Це трішки моторошне, але привабливе озеро знаходиться в центрі львівських Карпат, у селі Кам’янка. Його ще називають мертвим, бо в ньому немає ніякої живності, через високий вміст сірководню.

Тут вода має чорний колір, а зверху постійно утворюються бульбашки.

Так, ви не зможете тут покупатись, порибалити чи займатися іншими розвагами. Але сюди варто їхати за неймовірним краєвидом.

А неподалік від озера є ще декілька визначних місць, які здатні перехопити подих у відвідувачів. Варто піднятись вище на гору Ключ, біля якої унікальні кам’яні брили приховують місцеві таємниці. Водоспад Кам’янка полюбляють і місцеві мешканці, і гості краю.

Якщо ви хочете побачити Мертве Озеро, то краще їхати з Ужгорода чи Львову в місто Сколе.

Суспільство

Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток

Опубліковано

“Ми для себе однозначно вирішили, що кожне живе створіння, яке народилося на нашій фермі, повинно прожити своє життя до кінця і щасливо”, – каже власник ферми “Голока”, Валерій.

Історія Валерії

Привіт усім! Мене звати Валерій, я засновник ферми Голока. В перекладі з санскриту означає планета корів.

Корови для нас – це члени сім’ї. Кожна з них для нас надзвичайно важлива. Ця ферма робилася власними коштами, власними руками. Мені допомагав син, допомагала дружина морально. Так помаленьку ми зробили те, що змогли.

Читати також: Лікарі поставили на ноги нерухомого хлопчика (ВІДЕО)

Переїзд в село на знайомство з приютом

Життя так склалося, що близько семи років тому ми з міста переїхали жити в село, де придбали велику ділянку землі.

Одна із моїх знайомих попросила їй допомогти доставити бичка новонародженого у приют під назвою Пхумі. Вона знаходиться в Миколаївській області. І фактично я можу сказати, що ця ферма стала для мене натхненням.

Я всім раджу, всім небайдужим людям, яких хоча б трохи цікавить життя курів, їхня доля, і тих, хто дійсно оболівають за те, що корови жили і помирали своєю смертю, а не на бійнях, відвідати цей приют.

Повномасштабне вторгнення

Взагалі по професії я будівельник, але з початком війни всі замовлення будівельні буквально зупинилися. І ця молочна справа дійсно стала для нас спасією.

На фермі в нас 4 корови. Ще не всі війні, але 50 літрів в день ми маємо молочка. Особливого молочка. Ми вибрали породу джерсей. Це дуже хороша порода, ви побачите їх. Це дуже цікаві, дуже характерні корови.

Також у нас є наша сироварня, місце, де відбувається магія під назвою виробництво сиру. Починаючи з молока, виробництво сиру може займати від кількох годин до півроку, до року. більше 15 одиниць молочної продукції.

Сюди входять не тільки сири, а й масло, маслогі, сметана, йогурт, молоко. Наші покупці загалом люди з усієї України. Це люди, які дійсно розуміють ту філософію, яку ми сповідаємо, а саме чистого, некровавого молока. У священих писаннях неодноразово вказується на те, що причини війн на планеті відбуваються через те, що вбиваються тварини. І особливо важливою твариною на Землі вважається саме корова. Це стало для мене місією, це стало для мене основою мого життя.

Нагадаємо, що жінки, які заснували стартапи у сфері технологій можуть отримати грант: як взяти участь.

Також ми повідомляли, що український бренд створив колекцію благодійних вишиванок: яскраві фото військових жінок.

Читати далі

Суспільство

На Пейзажній алеї знесли незаконну “церкву-МАФ” УПЦ МП

Опубліковано

Незаконний “храм-МАФ” УПЦ МП, розташований на території Національного музею історії України неподалік Андріївського узвозу, знесли.

Про це повідомило керівництво музею в “Медіацентрі Україна”.

У музеї підкреслюють, що споруду було зведено з порушенням законодавства, без проведення археологічного дослідження та без дозволу Інституту археології НАН України, а також без відповідних дозволів Міністерства культури.

Читати також: У Дії нагадали, як при відключенні світла не залишитися без інтернету

Крім того, будівлю так і не ввели в експлуатацію. Звільнену територію планують використовувати для проведення освітніх заходів і дитячих програм про давнє минуле і сучасність. Також у майбутньому планується проведення археологічних досліджень на ділянках, які досі не були вивчені.

“Храм-МАФ” мали демонтувати ще 7 травня, але роботи відклали через “технічні причини”.

Нагадаємо, що жінки, які заснували стартапи у сфері технологій можуть отримати грант: як взяти участь.

Фото: Вечірній Київ

Читати далі

Суспільство

Декілька серій відомого серіалу “Бріджертони” знімала українка

Опубліковано

Дві серії “Бріджертонів” зняла українська операторка Діана Оліфірова.

Про це повідомляє Back to the Roots.

фото: Діана Оліфірова

Про операторку

Діана Оліфірова — українська операторка, яка закінчила КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого та Київську школу фотографії. Після навчання в Україні вона вступила до британської National Film and Television School. Сьогодні Діана працює над великими міжнародними проєктами, такими як Heartstopper від Netflix.

Читати також: На Каннському кінофестивалі покажуть українські фільми “Назавжди Назавжди” та “Ля Палісіада”

Про серіал

Серіал заснований на серії романів Джулії Квінн. Події розгортаються на початку XIX століття, в епоху Регентства у Великій Британії.

У центрі сюжету – тендітна Дафна, старша дочка в аристократичній родині. Вона стає “перлиною сезону” серед наречених і привертає увагу не лише багатьох перспективних кавалерів, але й самої королеви. Однак, Дафна мріє не тільки про вигідний шлюб, але й про справжнє кохання. Її плани на шлюб раптово руйнуються, і репутацію дівчини та її родини може врятувати лише друг її брата – бабій і красень герцог Гастингс. Вони починають удавані стосунки, але несподівано закохуються одне в одного…

Нагадаємо, що у Львові побудують соціальне житло для ВПО та людей, які проходять реабілітацію.

Також ми повідомляли, що UAnimals випустили колекцію одягу з тваринами захисників з Азовсталі.

Фото: Бріджертони

Читати далі